Studio Green umożliwia realizację profesjonalnych webinarów, eventów online oraz innych produkcji z użyciem różnorodnych wirtualnych scenografii. Wykorzystywana technologia greenscreen pozwala umieścić prowadzących w dowolnej wirtualnej przestrzeni 3D.
Webinar na Greenie to najpopularniejszy format spotkania online wykorzystujący transmisję audio-wideo w czasie rzeczywistym. Umożliwia on obustronną komunikację między prowadzącymi spotkanie, a uczestnikami wykorzystując wirtualną scenografię, narzędzia i odpowiednią technologię.
Prowadzący mogą się posługiwać prezentacjami multimedialnymi, słuchacze mają możliwość zadawania pytań na platformie poprzez czat, uczestniczenia w ankietach, etc.
Brak ograniczeń geograficznych i lokalizacyjnych, pełna interaktywność zarówno prowadzących, jak i uczestników, oszczędność czasu i pieniędzy to zdecydowanie główne atuty webinarów zdalnych.
W przypadku skorzystania ze studia green w połączeniu z technologią AR (augmented reality - rozszerzona rzeczywistość) możliwości prezentacyjne są nieograniczone. Tu jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. W tym przypadku elementem rzeczywistego świata są tylko prelegenci, prezenterzy. Czasem jakieś dodatkowe elementy jak fotel, stolik czy ekran dotykowy. Cała reszta jest generowana komputerowo. Pozwala to znaleźć się w dowolnej przestrzeni i w ułamku sekund przenieść do całkiem innego świata.
Dobrą praktyką, a nawet koniecznością są próby, aby uniknąć np. wejścia w wirtualną ścianę. W tego typu realizacji bazujemy na obrazie wyświetlanym na monitorach podglądowych. Ułatwiają one poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości.
W pełni wyposażone Studio Green do produkcji materiałów w warunkach wirtualnej scenografii. Studio produkcyjne o wymiarach 11,5 m x 7,5 m (czyli ponad 86 m2) + reżyserka 25 m2.
Posiada zabudowaną zieloną cykloramę z trzema ścianami i podłogą (powierzchnia przy podłodze 37 m2) oraz pełny tor kamerowy do realizacji na żywo oraz do nagrań. Mogą tu się odbywać np. debaty lub prezentacje dla maksymalnie 4 osób w studio. Wirtualna scenografia 3D jest charakterystyczna dla studia green. To właśnie w nim technologia 3D umożliwia zaprojektowanie wirtualnego studia dedykowanego konkretnemu wydarzeniu.
Podsumowując realizacja na greenie opiera się w głównej mierze na komputerowo generowanym obrazie, gdzie elementy AR są naturalnym elementem tej kompozycji. Oczywiście w tym przypadku też są dodatkiem służącym lepszej prezentacji treści. Przedstawione rozwiązania są po to by jak najlepiej przedstawić prezentowane treści, wzbogacić je, by poszerzyć nasze doświadczenia i pogłębić wiedzę. Technologia ta ma dodać nowego informacyjnego wymiaru.
Potencjał technologii AR jest ogromny i można go wykorzystać w co najmniej kilkunastu dziedzinach między innymi w architekturze, dekoracji wnętrz, sprzedaży, edukacji, medycynie i turystyce.